На добру згадку про чарівні миті Дня міста-2021

Цьогоріч День міста у Хмельницькому вирував під гаслом «Магія любові і добра!». Музей історії міста Хмельницького взяв участь у відзначенні 590-річчя з часу першої писемної згадки про місто. Зокрема, першого ж дня святкування історичної дати, працівники музею експонували фото-документальну виставку «За Україну, за її Волю!» на Всеукраїнській науковій історико-краєзнавчій конференції «Місто Хмельницький в контексті історії України». Серед експонатів були представлені історичні світлини і копії документів, пов’язані з участю подолян, проскурівчан, хмельничан у національно-визвольних змаганнях з часів доби УНР і донині. Гості конференції також могли побачити реконструйовані та оригінальні зразки військових одностроїв та екіпірування вояків УНР, ОУН-УПА та сучасних українських воїнів АТО-ООС.

А велелюдної святкової суботи музей історії міста Хмельницького представив у пішохідній зоні вулиці Проскурівської на широкий загал виставку-фотозону просто неба під символічною для Дня міста назвою: «Плоскирів-Проскурів-Хмельницький».

Хмельничани залюбки впізнавали старовинні проскурівські будівлі на експонованих фото, з цікавістю роздивлялися дореволюційні рекламні оголошення минулого століття, охоче селфілися з реконструйованим образом заможної проскурівчанки, вбраної в  оксамитову амазонку – дамський костюм для їзди верхи кінця XIX- початку ХХ століття - з експозиції музею історії міста Хмельницького. Чимало охочих вполювати ретро-світлину знайшлося і біля фотозони поруч, де на фоні відтвореного у величезному форматі фотокадру з видом на вулицю Олександрівську сторічної давнини, можна було, зручно вмостившись на різьбленому стільчику, сфотографуватися біля антикварного столику з фондів музею і з чайною чашкою в руках на добру згадку про чарівні миті святкування Дня міста-2021.