Мужність — героїзм — відвага: Небесна Сотня стала взірцем сміливості для поколінь

У читальній залі Центральної публічної бібліотеки 21 лютого влаштували міського рівня захід. Провели такий з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, який країна відзначала напередодні. Подія називалася «Майдан — Небесна Сотня: мужність — героїзм — відвага» та була організована в межах міського патріотично-просвітницького проєкту «Вивчай Україну».

Захід отримав форму живого спілкування, коли з учнями закладів професійно-технічної освіти нашої громади розмовляли учасники Революції гідності. Це були хмельничани Любов Габрух і Олександр Полудніцин. Вони 10 років тому доєдналися не тільки до хмельницького, а й київського Євромайдану та своїм вчинком показали й досі демонструють приклад іншим українцям.

Про актуальність події розповіла Наталія Камінська, головна спеціалістка Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради: «Дітям важливо знати про ці події, розуміти, чому пересічні громадяни піднялися проти тогочасної влади, за які ідеї та принципи. Це були люди різних професій, різних статусів, які мали одну-єдину ціль — вивести Україну до європейських країн, аби вона увійшла в європейську співдружність. Ми маємо показати дітям, що це були якраз героїчні приклади».

Спілкування з очевидцями й учасниками подій десятирічної давності, продовження котрим має місце і сьогодні, зацікавило й справді молодь. Гостя Любов Габрух розказала учням, що після того, як відбулося побиття студентів, вона зрозуміла, що вже ніяк не зможе сидіти на місці. Тож жінка зібралася до Києва. Їхали туди переважно молоді люди, але це її не зупинило, бо вважала, що обов’язково буде там потрібною. Спочатку їй було страшно. З першого ж свого дня перебування на Майдані вона працювала на кухні, готувала, а людей було дуже багато. Найбільше тоді їй запам’яталася українська молодь, яка вразила своєю готовністю до дій, відданістю Батьківщині, а ще народна взаємодопомога.

Юлія Сабій, керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради, прокоментувала подію та розповіла про проєкт «Вивчай Україну»: «Ми запрошуємо молоде покоління і обов’язково долучаємо їх до заходів, які несуть в собі проукраїнську сутність. Україна сьогодні є в огні, Україна сьогодні потерпає від ворога. У нас є дуже багато того, що ми маємо молоді розповісти… А молоде покоління має знати, що оця боротьба, котра відбувається сьогодні, відбувається заради них, для того, щоб вони знали, що Україна формується зі світоглядів, самосвідомості, впевненості й найголовніше — у чіткій громадянській позиції».