Херсон став прикладом нашої нескореності

Понад вісім місяців Херсон перебував під окупацією агресора. У переддень річниці звільнення міста, 10 листопада, в читальній залі Центральної публічної бібліотеки провели зустріч-підтримку «Херсон — місто нескорених». Саме події звільнення присвятили бібліотечний захід.

На зустрічі разом з учасниками хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників, котрі віддали свої життя в російсько-українській війні. А з допомогою фото- та відеоматеріалів пригадали, якими були місяці окупації для херсонців. З перших днів вони приголомшили ворога шаленим опором. «Херсон є прикладом нашої нескореності й нашої українськості. Це місто, яке здивувало навіть українців у тилу своїм потужним народним духом, — вказав на зустрічі письменник Віталій Міхалевський. — За те, що Херсон вільний, що він український, величезна дяка нашим Збройним силам, тим людям, які там зараз проживають, і тим, які підтримують херсонців».

Через ZOOM поспілкувалися в реальному часі з мешканцями міста, зокрема з херсонськими бібліотекарями. «Це був дуже складний період. Мені, як журналісту, було працювати неможливо. Я намагався знімати приховано, таємно, на телефон, тому що за будь-яке фото тебе могли катувати у підвалі. У цьому жили всі херсонці. Росіяни почували на вулиці себе вільно, вони могли зробити з будь-ким що завгодно. Жити в окупації страшно. Ти в постійному напруженні, постійно дослухаєшся до різних звуків. Через те, що були сильні репресії, кожен чекав, що чи сьогодні, чи завтра можуть прийти й за ним», — розповів херсонський фотокореспондент пан Олександр. З його світлин окупованого міста в Центральній публічній бібліотеці до заходу облаштували фотовиставку.

Складно події війни переживають діти. Хлопчики й дівчатка, зі спостережень бібліотекарок, дуже хочуть жити у вільному, відбудованому й мирному місті Херсоні. Ці свої почуття передають через малюнки, котрі вражають навіть дорослих глибиною.

Також на захід завітала мати Героя російсько-української війни Романа Набєгова — Оксана Набєгова. Жінка з Херсона, уже понад рік мешкає у Хмельницькому. Вона є заступницею голови Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадської ідентичності при Херсонській міській раді. Влітку започаткувала патріотичну акцію «Лист подяки воїну». Пані Оксана зазначила, що досить важко людям, які проживають на лівому березі, адже та частина міста ще в окупації.

Загалом бібліотечна подія стала вшануванням подвигу українських військових, актом підтримки для херсонців, відображенням сили духу нашого народу. «Звільнення Херсона — це, мабуть, був найемоційніший день на цій війні, наповнений неймовірним позитивом. Ми раділи й плакали разом з вами, херсонці! Саме такі спільні почуття дають віру в перемогу», — підсумувала директорка ЦБС Тамара Козицька. Також вона привітала херсонських бібліотекарів з перемогою в бібліотечному конкурсі та розповіла, що чимало книг, написаних нашими захисниками, буде передано в Херсон.