Побачив світ черговий (№11-12) випуск літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг».

Побачив світ черговий (№11-12) випуск літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг». Його презентацію Центральна публічна бібліотека провела 27 вересня. Захід книгозбірня організувала у межах цьогорічного літературного марафону «Слово єднає — перемогу наближає», який триває у Хмельницькій громаді уже другий тиждень.

Презентований випуск вмістив твори письменників Хмельниччини та України про сучасні події, передовсім про російсько-українську війну. Вони наповнені українською відвагою, міццю патріотичного духу та безкомпромісною вірою в перемогу. Літературно-публіцистичного видання вийшло традиційно відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською».

На зустріч-презентацію завітали ті, хто працював над випуском. Це знані в літературних колах спілчани з міської та обласної організацій НСПУ. Також подію відвідало й чимало авторів, твори котрих прикрасили черговий випуск.

Видання цього разу вийшло дуже масштабним — аж 380 сторінок, на яких розмістилися літературні надбання 59 митців. Розділи випуску: «Поезія», «Проза», «Молода муза», «Нові імена», «Наші гості», «Краєзнавство», «Рецензії. Критика. Спогади», «Для дітей», «Гумор». Редактори-упорядники — Василь Горбатюк, Петро Маліш, Віталій Міхалевський.

Загалом презентацію та літмарафон, у межах якого вона пройшла, прокоментував Віталій Міхалевський: «Слово об’єднує нас всіх, ми зараз словом боремося. Бібліотека стала центром і культурного життя, і культурного спротиву, місцем інтелектуального світла, куди тягнуться письменники. Твори місцевих авторів тут читають, книги “на руках”. І увесь марафон, зокрема і його частина під назвою “Марафон на колесах”, демонструють, що разом ми робимо дуже потрібні речі».

Літературні діячі відзначили, що презентований нині випуск наповнений цікавими творами, різноплановими, високого рівня звучання, відповідними нашому часу, коли Україна виборює свою незалежність і утверджує себе у цьому світі як країна, що має глибоку історію і сучасну силу та міць.

На зустрічі-представленні альманаху в бібліотеці учасники поспілкувалися з літераторами-хмельничанами, детальніше почули про майбутні їхні колективні плани. До розмови зміг доєднатися письменник, журналіст та бойовий медик Михайло Цимбалюк. Також додамо, що подію у книгозбірні доповнили музичними номерами.


Хмельницький цікавийНа часі: «Мусив узятися за бандуру як за останню зброю» Оксани Доронської-СобкоНа часі: Проєкт «Рутенія. Графіка української мови»