Зразковий дитячий хоровий колектив «Подільські солов’ї»

Дитячий хор «Подільські солов’ї» створено у 1989 році на базі хорового відділу Хмельницької дитячої музичної школи №1. З перших своїх виступів колектив привернув до себе увагу любителів і знавців хорового співу міста та області.

Хор відзначається вокальною культурою, строєм, виразним емоційним виконанням. Основу репертуару хору «Подільські солов’ї» складає народна пісня, твори української та зарубіжної класики, і сучасних композиторів.

Дитячий хор «Подільські солов’ї» є активним учасником міських та обласних культурно-мистецьких заходів.

В квітні 1992 року колектив брав участь у міжнародному святі дитячої хорової музики у м. Нарва (Естонія).

Важливе місце у творчій діяльності колективу займає духовна музика. У 2000 році хор «Подільські солов’ї» брав активну участь у різноманітних мистецьких заходах присвячених 2000-літтю Різдва Христового. Колектив є учасником духовних служб храмів різних конфесій.

У травні 2001 року дитячий хор «Подільські солов’ї» брав участь у творчому звіті Хмельницької області в Національному Палаці «Україна» (м. Київ), присвяченому 10-й річниці Незалежності України.

В 2002 р. дитячий хор «Подільські солов’ї» отримав звання «дитячий зразковий хор». У цьому ж році колектив був учасником V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів «Весняні голоси» (м. Тисмениця, Івано-Франківськ), де отримав І премію.

В 2003 р. зразковий дитячий хор «Подільські солов’ї» став переможцем (І премія) VІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів «Артеківські зорі» та отримав спеціальний приз голови жюрі, народного артиста Росії, академіка Г. Струве.

В 2006 році хор здійснив концертну поїздку в місто-партнер Шауляй (Литва). Концерти колективу пройшли з великим успіхом і отримали високу оцінку серед музикантів-професіоналів та любителів хорової музики. В травні цього ж року зразковий дитячий хор «Подільські солов’ї» був учасником VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячих хорових колективів «Весняні голоси» (м. Тисмениця, Івано-Франківськ) і здобув І місце.

У 1997, 2002, 2007 роках колектив підготував концертні програми творів М. Леонтовича з нагоди ювілейних дат композитора. В 2008 р. хор «Подільські солов’ї» презентував збірку творів для дітей та юнацтва «Ми будуєм Україну» подільського композитора, народного артиста України М. Балеми.

В 2008 році хор здобув Гран-Прі, Диплом за краще виконання обов'язкового твору та Диплом у номінації «Кращий диригент конкурсу» на VІІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячих хорових колективів “Весняні голоси” (м. Тисмениця, Івано-Франківськ).

У вересні 2009 року хор отримав Золотий диплом І ступеня з врученням Кубку переможця на ХІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячих хорових колективів «Артеківські зорі».

При хорі «Подільські солов’ї» створено вокальні ансамблі «Дивоцвіт», «Пролісок», «Веселка», «Радість» «Весна», «Скерцо» та «Дружба». Ці колективи беруть активну участь у різноманітних мистецьких та культурно-просвітницьких заходах міста та області.

У всіх концертах колективу беруть участь солісти-вокалісти, вихованці хору. Деякі з них стали переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Особливо хочеться відзначити те, що учень хорового відділу Кальмучин Дмитро вступив на І курс Національної музичної академії ім. М. Лисенка (м. Львів) на бюджетну форму навчання із найвищим рейтингом серед абітурієнтів за спеціалізацією оперний спів.

У 2010 р. на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорових колективів «Товтри 2010» (м. Кам’янець-Подільський) – І місце.

У червні 2012 р. на Міжнародному дитячому фестивалі «Сонце, радість, краса» зразковий дитячий хор «Подільські солов'ї» отримав І місце.

У травні 2014 р. хор отримав Гран-Прі на обласному конкурсі хорових колективів шкіл естетичного виховання присвяченому 200-річчю Т. Г. Шевченка.

У грудні 2015 р. колектив здійснив концертну поїздку до Республіки Польща у м. Люблін з Різдвяними колядками та духовною музикою.

У червні-липні 2017 р. концертна поїздка у Францію (м. Сомюр) та участь у відкритті Міжнародного фестивалю військових духових оркестрів.

Дитячий хор «Подільські солов’ї»  бере участь у мистецьких проектах Хмельницької обласної філармонії. У супроводі камерного оркестру філармонії хор виконав кантату «StabatMater» Джованні Перголезі, «Messa– breve» Лео Деліба та «Messa– basse» Габріеля Форе у супроводі органу. Також колектив брав участь у виконанні опер С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» та Дж. Пучіні «Тоска».  На міжнародному фестивалі камерної музики «Хмельницький камерфест» брав участь у прем’єрному виконанні ораторії І. Небесного «Небесний щедрик», а також  участь у мистецькому проекті обласної філармонії виконав твори з репертуару гуртів PinkFloidта Scorpions.