Народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я»

Народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я» створений у липні 1999 р. за ініціативи міського голови Михайла Чекмана та сприяння голів обласної та міської рад організацій ветеранів України І. Бондаря та І. Озерова.

Очолює хор досвідчений фахівець своєї справи – лауреат міської премії імені Б. Хмельницького, відмінник освіти України, а від вересня 2012 року  заслужений працівник культури України Лободюк Борис Павлович, який одразу із завзяттям взявся до роботи. Через два місяці після створення хор «Надвечір’я» бере участь в обласному фестивалі ветеранських хорів «Фронтових друзів збирає «Надзбруччя» і стає його призером.

У 2001 р. хор бере участь у творчому звіті художніх колективів Хмельницької області в Національному Палаці «Україна» в м. Київ на честь 10-ї річниці Незалежності України.

За вагомий внесок у розвиток культури, високий художній рівень та виконавську майстерність 30 жовтня 2001 р. Постановою колегії управління культури, туризму і курортів  Хмельницької ОДА хору ветеранів війни та праці «Надвечір’я» присвоєно почесне звання «народний аматорський».

Колектив хору «Надвечір’я» усього за кілька років з моменту заснування зробив дуже вагомий внесок у справу духовного та патріотичного виховання молоді, за що був нагороджений подяками та Почесними грамотами відділу культури Хмельницького міського комітету, Хмельницької обласної державної адміністрації та адміністрації Національної Академії Державної прикордонної служби імені Б. Хмельницького, а також грамотами командування військової частини  А-4172.

У 2005 р. за високий професіоналізм у вокально-хоровому мистецтві народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я» нагороджений дипломом обласного конкурсу серед хорів області.

2007 р. хор успішно здійснював благодійні концерти у м. Кам’янці-Подільському, Шепетівці, а у грудні цього ж року брав участь у фестивалі аматорських хорів, приуроченому 130-річниці від дня народження М. Д. Леонтовича у м. Вінниця. Журі огляду, під керівництвом професора К. П. Семенова, відзначило високий професіоналізм Бориса Лободюка як художнього керівника та віртуозного акомпаніатора хору.

Репертуар хору різноманітний – це пісні подільського краю, класичні твори, пісні воєнних та повоєнних років, патріотичні, авторські та українські народні пісні, серед них: «Повіяв вітер степовий» (подільська нар. пісня в обробці Л. Нагорного); укр. нар. пісня в обробці Л. Нагорного «Моя Вкраїно, ти мій раю»; муз. Б. Лободюка, сл. О. Радушинської «Серце козака»; муз. О. Медражевського, сл. Т. Шевченка в обробці Б. Лободюка «Садок вишневий коло хати»; укр. нар. пісня в обробці О. Медражевського «Розвивайся, зелений байраче».

При хорі створено малі вокальні форми: чоловіча та жіноча групи, дует, тріо, соло та вокальний ансамбль «Гармонія».

Народний хор «Надвечір’я» є улюбленим, постійним та незмінним учасником усіх концертів для ветеранів Великої Вітчизняної війни, інвалідів та людей похилого віку.

Незрівняний емоційний заряд бадьорості одержують глядачі від зустрічі з учасниками хору, які віддають увесь запал енергії, любові, вкладаючи свої серця в красу і тепле слово, вкарбоване в пісню. На сьогодні, під керівництвом Лободюка Бориса Павловича народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я» здійснив понад 200 концертів та став постійним учасником загальноміських і обласних заходів; бере участь у обласних, Всеукраїнських фестивалях, конкурсах ветеранських хорів.

У 2011 р. Борис Павлович створив нову програму хору «Надвечір’я» спільно з Хмельницьким дитячим хором «Акцент» ліцею №17.

Учасники хору «Надвечір’я» – прекрасні душею і серцем люди, які люблять свою творчу справу і заради якої завжди, з повною віддачею, займаються не тільки на репетиціях, а й самостійно.

Цей хоровий колектив можна впевнено назвати великою сім’єю, закоханою у пісню. На сьогоднішній день, народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Надвечір’я» має в доробку чималу кількість різнохарактерних творів, з якими і виступає перед мешканцями міста та області, тим самим, засвідчуючи своє відношення до творчості по відродженню духовності та народної пісні Поділля.