Зразковий фольклорний гурт «Ладосвіти»

Дитячий фольклорний гурт «Ладосвіти» Хмельницької дитячої музичної школи №2 створений у 2010 році. У 2014 році отримав звання «зразковий аматорський». До складу колективу входять учні класу фольклору.  

Репертуар гурту спрямований на глибоке вивчення фольклорних зразків Подільського та інших регіонів України, збереження традицій та манери виконання. Репертуар різножанровий: це і жартівливі народні пісні, пісні з календарно-обрядового жанру (колядки, щедрівки, косарські, купальські пісні). На сьогоднішній день репертуар налічує сотні зразків українських народних пісень різного жанру, які зібрані та розшифровані учасниками та їх керівником. З кожним роком репертуар ансамблю оновлюється, підвищується рівень виконання, вдосконалюється традиційність регіональної виконавської манери.

Учасники ансамблю постійно беруть участь у різноманітних культурно-мистецьких заходах міста, обласних семінарах, презентаціях, фестивалях та конкурсах, де займають призові місця.

Зразковий фольклорний гурт «Ладосвіти» відновлює та популяризує народні традиції, є творчою лабораторією для підготовки фахівців народного пісенного мистецтва.

Учні займаються в колективі з великим задоволенням та бажанням.