Народний інструментальний ансамбль народної музики «Кобзарі»

Інструментальний ансамбль народних інструментів «Кобзарі» викладачів Хмельницької дитячої музичної школи №1 створено в 1979 році.

Засновником та незамінним керівником ансамблю до 2009 року був викладач класу баяна, заслужений працівник культури України Генріх Степанович Сидоренко.

За період свого творчого шляху ансамблем  дано біля 300 концертів для учнівської та студентської молоді, робітників заводів і фабрик, військових, трудівників полів і ферм м. Хмельницького та області.

В репертуарі колективу більше 100 музичних творів. Це твори композиторів-класиків (А. Дворжака, Ж. Бізе, М. Лисенка), українських композиторів (М. Завадського, В. Пащенка, К. М’яскова), твори композиторів Поділля (М. Балеми, Р. Суров’яка,  М. Люшні, І. Пустового) та обробки народних мелодій.

У липні 1982 року ансамбль став учасником творчого звіту майстрів мистецтв і художніх колективів Хмельницької області  в м. Києві і був відзначений Грамотою Міністерства культури України, а у грудні цього ж року на запрошення Всеукраїнського музичного хорового товариства брав участь у концерті циклу «Скарби музичного мистецтва».

У 1983 року ансамбль успішно виступив у телетурнірі «Сонячні кларнети».

У квітні 1989 року колектив ансамблю гастролював у м. Тамбові (Росія) на запрошення Тамбовського обласного музично-хорового товариства.

Колектив ансамблю неодноразово брав участь у творчих звітах міста, був учасником заключних концертів Всеукраїнського фестивалю народної творчості (1999 р.), фестивалю самодіяльних та професійних колективів до 10-річчя Незалежності України (2001 р.).

Для учнів шкіл, спільно з Хмельницькою музичною спілкою, ансамбль підготував декілька тематичних лекцій-концертів: «Звучать народні інструменти», «Музики Поділля», «Мелодії народів світу».

Колектив брав активну участь у творчих вечорах Хмельницьких композиторів Михайла Люшні (1996, 1999, 2002), Роберта Суров’яка (1997, 1999), які проводила Хмельницька обласна телерадіокомпанія.

Інструментальний ансамбль «Кобзарі» був учасником проекту обласної телерадіокомпанії «Імена» (1994, 1999, 2004).

У 2002 році ансамблю присвоєно звання «народний аматорський колектив».

В 2016 році колектив зайняв І місце в обласному конкурсі викладацьких колективів «Музична палітра».

Колектив постійно бере участь в різноманітних культурно-мистецьких заходах міста та області. Систематично працює над вдосконаленням своєї художньо-виконавської майстерності.