Народна аматорська капела бандуристів

Свою частку у розвиток українського музично-пісенного мистецтва вносить народна аматорська капела бандуристів міського будинку культури, яка була створена у 1958 р. Очолила ансамбль молодий спеціаліст – Панкратьєва Валентина Дем’янівна. Завдяки завзяттю керівника ансамбль стає знаним у нашому місці.

У 1960 р. формується зведена капела бандуристів, яка налічує 70 чоловік-викладачів музичного училища та учасників ансамблів бандуристів міста.

Керівником капели бандуристів стає Бут Софія Михайлівна.

Капела бандуристів була нагороджена дипломом І ступеня і Золотою медаллю на І та ІІ-му Всесоюзних фестивалях народної творчості, брала участь у всіх урочистих концертах-звітів нашої області у м. Києві, виступала  на телебаченні в м. Тамбов, м. Канів, м. Болгарія.

У 1970 р. за творчі успіхи та досягнення у сфері музичного та вокального мистецтва,  рішенням  Міністерства культури УРСР капелі бандуристів присвоєно звання «народна аматорська». 

У 1991 р. на посаду керівника народної аматорської капели бандуристів приходить талановитий викладач, завідуючий відділом народних інструментів Хмельницького музичного коледжу імені В. Заремби, лауреат обласної премії імені Т. Шевченка, відмінник освіти України, а з листопада 2015 р. – заслужений діяч мистецтв України Босенко Микола Іванович.

Микола Іванович значно урізноманітнює і оновлює репертуар колективу. В основі репертуару бандуристів знаходяться вокальні і хорові твори сучасних композиторів, народні пісні та думи, використовуються твори світової класичної спадщини, а саме: «На русалчин Великдень» (М. Леонтович «Хор дівчат» із незакінченої опери); «Зачаруй мої очі» (сл. Д. Луценка, муз. О. Чухрая); «Соловейки» (сл. та муз. А. Кос-Анатольського); «І серцем лину» (М. Балема, сл. Т. Шевченка); «Ой нагору козак воду носить» (укр. нар. пісня в обробці М. Лисенка); «Не щебече соловейко» (укр. нар. пісня в обробці Г. Верьовки) та інші.

Микола Іванович виховує в своїх учнях особливе відношення і повагу до музичної народної творчості, пропагувати яку, в першу чергу, і покликані виконавці на народних інструментах. 

При капелі бандуристів функціонують малі форми: тріо, дуети, квартети, які беруть участь у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах  та здобувають заслужені  перемоги.

Традиційно протягом року народна капела бандуристів виступає з  концертною програмою патріотичного виховання у навчальних закладах Хмельниччини,  демонструючи високий професійний рівень та красу найстародавнішого музичного інструмента – бандури.

Керівник народної аматорської капели бандуристів Микола Іванович Босенко прикладає багато зусиль для збереження та популяризації цього жанру, як найяскравішого виразника українського музично-пісенного мистецтва.