Народний аматорський ансамбль українського фольклорного танцю «ГОНТА»

Аматорський ансамбль українського фольклорного танцю «ГОНТА» створений в 1986 році при Будинку культури Хмельницького заводу «Термопластавтомат».  До його складу увійшли робітники та службовці заводу, студенти та учні навчальних закладів м. Хмельницького.

Вивчаючи і використовуючи багатий хореографічний фольклор, пісенне, музичне мистецтво подільського краю, колектив створив ряд цікавих танців та хореографічних композицій, завоював визнання не тільки в містах і селах області, але далеко за її межами.

Ансамбль танцю «ГОНТА» – лауреат Республіканських, Всесоюзних та міжнародних фестивалів народної творчості. В 1987 році йому було присвоєно звання “народний аматорський колектив”.

Ансамбль – активний учасник заходів, які проводяться центром національного виховання учнівської молоді,  управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради та обласним управлінням культури і туризму.

Колектив є переможцем регіонального туру фестивалю мистецтв України «Мистецьким перевеслом  квітчаємо свій краї» (2010 р.)., регіонального фестивалю-конкурсу «Душа землі моєї»  І місце (2010 р.), Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Верховинця степова криниця» – І місце, (2011 р.)

До репертуару ансамблю входять самобутні фольклорні танці, пісні та музика різних етнографічних регіонів України.

При ансамблі працює дитяча хореографічна студія, учасники якої постійно поповнюють основний склад колективу.